Restauracja Wesela-porady Mała ważna rzecz

top-ok

PDF Drukuj Email

 

Mała ważna rzecz.

Autorem artykułu jest Angelika Bałycz


W ferworze przygotowań weselnych często pomija sie bardzo istotna kwestię - rozmieszczenie gości przy stole. Często pozostwaia się ją indywidualnemu wyborowi zaproszonych gości.

Zapewne ta dowolność ma swoje zalety, ale ma znacznie więcej wad. Kilka możliwych sytuacji, których na pewno chcemy uniknąć:
- Utworzą się dwa przeciwstawne obozy, z jednej strony jedna rodzina, z drugiej druga. Oba bloki będą rywalizować kto jest ważniejszy, głośniejszy i kto się lepiej bawi. Finał zawsze jest nieciekawy.

- Goście będą siedzieć w niechcianym towarzystwie. Nawet jedna niezadowolona osoba, manifestująca swoje niekomfortowe samopoczucie wszem i wobec może popsuć zabawę innym.

- Mniej zapobiegliwi usiądą w miejscu zbyt głośnym, w ciągu komunikacyjnym, na brzegu. Może nie okażą swego niezadowolenia, ale my przecież nie chcemy aby któryś z naszych gości wyszedł niezadowolony z tej wyjątkowej uroczystości.

Aby uniknąć tych lub innych przykrych dla wszystkich incydentów, bardzo dobrym rozwiązaniem jest wcześniejsze zaplanowanie rozmieszczenia gości i zastosowanie winietek. Winietka może przyjąć różną formę. Najprostszym rozwiązaniem jest prostokątny kawałek papieru zgięty w pół z wykaligrafowanym imieniem i nazwiskiem gościa. Kolorystyka tła i pisma dopasowana jest do charakteru wesela. Pismo może być stylizowane na starodawne z adnotacjami szanowna pani, pan lub nowoczesne, proste. Winietki można dowolnie ozdabiać: kokardkami, kwiatami suszonymi lub żywymi, sizalem, wstążkami błyszczącymi lub matowymi, zwykłym sznurkiem, koronkami, motywami dekoracyjnymi, błyszczącymi dekorami. W wersji ekologicznej za winietki mogą posłużyć kamienie z napisanymi odręcznie danymi, drewniane patyczki po lodach, jabłka z doczepianymi listkami, szyszki. W zależności od weny gospodarzy i zamożności portfela mamy naprawdę mnóstwo wariantów. Jeżeli dysponujemy czasem i odrobiną chęci wizytówki na stół możemy zaprojektować i wykonać sami. Będą one wyjątkowe a goście niewątpliwie docenią ten fakt. Winietki dopasowane kolorystycznie i stylistycznie do serwetek, kompozycji kwiatowych, świecy będą elementem dekoracyjnym samym w sobie. Po uroczystości większość gości zabiera je jako pamiątkę z wesela.
Dzięki wizyt&oa ---

 

http://www.amarant-art.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl 

Galeria losowa

dsc_3963_resize.jpg

Rezerwacje

poprzednim miesiącu grudzień 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 48 1 2
week 49 3 4 5 6 7 8 9
week 50 10 11 12 13 14 15 16
week 51 17 18 19 20 21 22 23
week 52 24 25 26 27 28 29 30
week 1 31

Imieniny

Dzisiaj jest
Sobota
15 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Celina, Fortunata, Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Krystiana, Nina, Walerian, Waleriana, Wolimir
Do końca roku zostało
17 dni