Restauracja Wesela-porady Wybór sali weselnej

top-ok

PDF Drukuj Email

 

Wybór sali weselnej

Autorem artykułu jest Zaplanuj Wesele


Wybór lokalu na wesele jest nie lada wyzwaniem. Do wyboru bowiem mamy wiele ciekawych i interesujących możliwości. Wesele można zorganizować w Pałacu lub na Zamku, może być również zorganizowane skromniej w małej sali weselnej.

Wybór sali weselnej zależy przede wszystkim od kilku najważniejsze czynników:
- ilości planowanych gości weselnych,
- budżetu przeznaczonego na uroczystość weselną,
- rozmachu z jakim chcemy zorganizować przyjęcie weselne,
- miejsca zamieszkania pary młodej,
- miejsca ślubu,

Wiele Młodych Par mylnie uważa iż wybór sali weselnej zależy tylko i wyłącznie od ilości zaproszonych gości. Nic bardziej mylnego! Tak samo można zorganizować przyjęcie w Pałacu na 250 osób jak i na 50. Wszystko tak naprawdę zależy od dostępności sal bankietowych. Najczęściej lokale na wesele mają przygotowane sale pod konkretną liczbę osób. Organizując wesele na 30 osób wynajmiemy po prostu mniejszą salę przygotowana specjalnie to liczby naszych gości.

Wybór sali weselnej najczęściej wiąże się również z wyborem menu weselnego. Można oczywiście wynająć osobno salę weselna oraz catering. Zalecane jest jednak zorganizowanie wszystkiego w jednym lokalu. Unikniemy w ten sposób dodatkowych problemów i nieporozumień. Warto zatem przed podpisaniem umowy organizacji przyjęcia weselnego uzgodnić dokładne menu w raz z dokładną godziną podania kolejnych dań. Wiele osób uważa iż jest to jedna z najważniejszych rzeczy jaką trzeba uzgodnić. Warto w tym przypadku polegać na właścicielach sali.

Wybór lokalu weselnego ściśle powiązane jest również z lokalizacją ślubu. W przypadku większych odległości Para Młoda powinna zorganizować transport do lokalu weselnego oraz w niektórych przypadkach również nocleg, co oczywiście wiąże się z dużo większymi kosztami.

Pamiętać trzeba również o jednej ważnej rzeczy. Wybór sali weselnej w dużej mierze zależy od wolnych terminów. Ważne zatem aby planowanie ślubu rozpocząć właśnie od tego tematu.

 

--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl 

Galeria losowa

dsc_4479_resize.jpg

Rezerwacje

poprzednim miesiącu grudzień 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 48 1 2
week 49 3 4 5 6 7 8 9
week 50 10 11 12 13 14 15 16
week 51 17 18 19 20 21 22 23
week 52 24 25 26 27 28 29 30
week 1 31

Imieniny

Dzisiaj jest
Sobota
15 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Celina, Fortunata, Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Krystiana, Nina, Walerian, Waleriana, Wolimir
Do końca roku zostało
17 dni