Restauracja Wesela-porady Wesele - jak zorganizować?

top-ok

PDF Drukuj Email

 

Wesele - jak zorganizować niezapomniane przyjęcie weselne?

Ślub i wesele to wyjątkowy dzień w życiu pary młodej – oznacza on bowiem, że od tego momentu wszystko zmieni się diametralnie, zaś życie dwojga ludzi nigdy już nie będzie dokładnie takie samo, jak dotąd. O ile organizacja ślubu jest jeszcze rzeczą dość łatwą i mało skomplikowaną, o tyle już wesele może być nie lada wyzwaniem, szczególnie, jeśli kompletnie nie wiemy, od czego zacząć.

Jeśli łamiecie sobie głowę nad tym jak zorganizować niezapomniane przyjęcie weselne, po pierwsze pamiętajcie o tym, żeby pozostawić sobie odpowiednią ilość czasu na zorganizowanie wesela. Optymalnie dobrze jest rozpocząć z przygotowaniami już około roku przed zaplanowaną datą ślubu, jeśli chcemy, aby wszystko wyglądało tak, jak sobie tego życzymy. Jeśli nie mamy tyle czasu, nie znaczy to, że nie uda nam się zorganizować przyjęcia weselnego.Może jednak okazać się, że będziemy mieli trudności ze znalezieniem odpowiedniego lokalu albo niekoniecznie uda się zamówić wybrany zespół muzyczny czy też firmę cateringową.

Jedną z najważniejszych rzeczy kiedy już ustalicie datę ślubu jest wybór miejsca, gdzie odbedzię się przyjęcie weselne, restauracji, klubu lub sali weselnej, i zabookowanie go. Dobrze, jeśli dany lokal jest klimatyzowany, szczególnie, że większość wesel odbywa sie w sezonie letnim. Lokal należy wybierać biorąc pod uwagę nie tylko to, ile osób zamierzamy zaprosić na nasze wesele, ale również pod kątem miejsca na szatnię, jeśli ślub odbywa się w chłodniejszych miesiącach, miejsca dla orkiestry i miejsca do tańca. Jeśli lokal oferuje oddzielne pomieszczenie do tańca, na pewno będzie to udogodnienie zarówno dla gości siedzących przy stołach, jak i tych którzy lubią tańczyć. Wybierając salę na wesele trzeba rónież podjąć decyzję co do tego czy lokal powinien oferować posiłki i trunki oraz obsługę kelnerską w czasie przyjęcia czy też wolimy zamówić te usługi oddzielnie.

Jeśli znajdziemy idealne warunki lokalowe, warto zastanowić się nad cateringiem oraz zająć się zamówieniem odpowiedniej liczby trunków. Nawet jeżeli zdecydujemy się na menu oferowane przez daną restaurację to i tak powinniśmy szczegółowo ustalić, które dania zostaną podane gościom i kiedy. Kolejną rzeczą jest w tym momencie również organizacja obsady wesela. W zależności od tego, co preferujemy, możemy wybrać albo orkiestrę, albo DJ-a. W umowie ze stroną grającą dobrze jest zawrzeć to, jak ma wyglądać np. zabawa oczepinowa, jakie piosenki preferujemy, a których wolimy nie słyszeć, a także, kiedy i ile orkiestra ma grać. Tutaj również ustalamy pierwszy taniec.

Kolejną ważną sprawą jest zamówienie samochodu, który dowiezie nas na wesele. Jeśli odległość jest niewielka, można zaszaleć i wynająć samochód naszych marzeń – nie wyniesie nas to zbyt wiele. Dla gości dobrze jest zamówić autokar, nie każdy ma mozliwość lub ochotę na przyjazd własnym samochodem.

Niezwykle ważna jest również dekoracja sali i samochodu. Lepiej nie zdawać się na nieznany nam pomysł dekoratora i jasno powiedzieć, czego wymagamy, jakie preferujemy kolory, kwiaty, balony, w których miejscach chcemy widzieć dekorację, jak wyglądać mają stoły, wizytówki dla gości.

Odpowiednio wcześniej dobrze jest również wybrać polecanego fotografa albo kamerzystę, który zarówno w trakcie ślubu, jak i wesela, będzie uwieczniał najciekawsze i najbardziej wzruszające momenty. Na zdjęcia pozowane dobrze jest wybrać zawczasu miejsce, które podoba się obojgu narzeczonym i daje duże możliwości fotografowi.

-------------------------------------------

Artykuł: Wesele - jak zorganizować niezapomniane przyjęcie weselne? pochodzi z serwisu www.wieszak.net

-------------------------------------------
O Autorze

Paula 

Galeria losowa

_mg_2827.jpg

Rezerwacje

poprzednim miesiącu grudzień 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 48 1 2
week 49 3 4 5 6 7 8 9
week 50 10 11 12 13 14 15 16
week 51 17 18 19 20 21 22 23
week 52 24 25 26 27 28 29 30
week 1 31

Imieniny

Dzisiaj jest
Sobota
15 grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Celina, Fortunata, Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Krystiana, Nina, Walerian, Waleriana, Wolimir
Do końca roku zostało
17 dni